В дитячий садок   без проблем

Виховання  дитини потребує витримки і терпіння від батьвів. Прихід до дитячого садка новий і складний етап у житті малюка. Дитині набагато важче звикнути й адаптуватися  в новому середовищі., ніж дорослим.

Відрив від дому, рідних і зустріч з новими дорослими,  незнайомими однолітками можуть стати для дитини серйозним психогенним фактором, який оцінюється малюком як позбавлення батьківської любові, уваги та захисту.

Цей період називається адаптаційним. Дуже важливо, щоб він був ненапруженим, спокійним.

Легка адаптація – триває від 7-10 до 13-20 днів.Вона характеризується тим, що дитина гарно їсть, має глибокий сон, швидко засинає, активно грається з іншими дітьми.

Середня адаптація – триває 30-35 днів.

Вона особлива тим, що у дитини порушується сон, апетит, дитина становиться в’ялою, частіше всього хворіє на ОРЗ.  Завдання батьків такої дитини розповідати про дитячий садочок тільки хороше, щоб викликати позитивні емоції.

Важка адаптація – триває від 2 до б місяців.

Дитина зовсім не входить в колектив, ні з ким не спілкується, в’яла, плаксива, відмовляється від їжі, сну, постійно капризує. Такі діти повинні ходити до дитячого садка разом з батьками (на прогулянку, прийом їжі) до тих пір, доки важкий період незакінчиться. Зі сторони вихователів до таких дітей проявляється

особлива увага.

Шановні батьки, прийміть до уваги наші поради:

  1. Познайомтесь з вихователем групи заздалегідь, розкажіть про індивідуальні особливості Вашого малюка, що йому подобається, а що ні.
  2. Дайте дитині в садочок її улюблену іграшку, намагайтесь умовити дитину залишити  іграшку на ніч у садочку, а вранці знову з нею зустрітися. Якщо дитина на це не згодна, нехай  іграшка ходить разом з нею кожного дня і знайомиться з іншими. Запитуйте, що з іграшкою відбувалося в дитячому садку, хто  з нею товаришував, чи не  було їй сумно. Таким  чином Ви дізнаєтесь про те, як Ваша дитина звикає до садка.
  3. Не хвилюйтесь, якщо в перші дні дитина плаче (розлука з мамою, хоч і на короткий час, важка) .Вихователь заспокоїть дитину, знайде підхід.
  4. Не можна допускати нервових зривів ( дитина, не заспокоюється на протязі перебування).
  5. Спокійно розберіться разом з вихователем ( але при відсутності дитини) в чому справа, усуньте негативні моменти (білий  халат вихователя. Ви довго не  приходите за дитиною, замість Вас прийшла бабуся і т.д.).
  6. В перші дні залишайте дитину на. 2 години і поступово збільшуйте час перебування.
  7. Повірте, загальні справи дітей, ігри, заняття, доброзичливе відношення дорослих допоможуть  дитині адаптуватися швидше.
  8. Підтримуйте вимогливість вихователів у виконанні режиму дня, дотримання правил самообслуговування ( склади іграшки, помий руки).
0014846

Copyright © 2023. All Rights Reserved.